1664286094092

Bezpiecznie na drodze razem z Mrówką Śrem

Wzorem ubiegłego roku, ponownie mieliśmy zaszczy włączyć się w policyjną akcję dla dzieci pod nazwą “Bezpieczna droga do szkoły”. Blisko sześćset uczniów klas pierwszych z trzynastu szkół z gminy Śrem wzięło dział w wyjątkowej lekcji o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym. W tym roku do edukacyjnej zabawy przyłączyli się również seniorzy.

Odbywająca się od 2007 roku akcja pn. “Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęła się zaimprowizowaną scenką, w której mężczyzna (Pan Wojciech Majchrzak z Klubu Relax) przebiegł przez jezdnię na czerwonym świetle. Całą sytuację obserwowały dzieci, które pomogły komendantowi insp. Sławomirowi Jądrzakowi ukarać niesfornego Pana.

Podobna scenka odegrana została również dla seniorów. Tym razem w rolę mężczyzny zachowującego się niebezpiecznie wcielił się Pan Leszek Złotowski, który przechodząc na czerwonym świetle dodatkowo przeglądał swój telefon.

Po edukacyjnej lekcji na wspólną zabawę zaprosili wszystkich: Nasza Mrówka oraz sierż. Pyrek (maskotka wielkopolskiej Policji). Najmłodsi dodatkowo otrzymali również pamiątkowe gadżety.

W działania włączyli się: Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, Zastępca Burmistrza Śremu i Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto Bartosz Żeleźny, Zastępca Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie Karolina Posadzy, Komendant Straży Miejskiej w Śremie Marian Goliński, z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu Beata Brambor, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Paweł Wojna, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie Maria Bychawska, z Klubu Relax Wojciech Majchrzak, Elżbieta Kowalak i Alina Baum, Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Urzędu Miejskiego Barbara Jabłońska oraz lokalne media.

Ponownie dziękujemy Radzie Programu Bezpieczne Miasto za zaufanie oraz fantastyczną współpracę w zakresie przeprowadzonej akcji.

Dolsk, Masłowo, Manieczki, Brodnica, Iłówiec

Przedszkole Kinderki oraz Niezapominajka

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *